top of page

Acerca de

הפקת סינגל


.הפקת סינגל הוא תהליך העבודה על שיר מרמת דיוק הטקסט ועד למסטרינג
-בשלב הראשון נשב עם האמן כדי להבין ממנו מה הסגנון המוזיקלי המועדף עליו לאותו שיר, נקשיב יחד לרפרנסים כדי לקבל השראה ולנסות להגדיר מה הכיוון המוזיקלי והסאונד שאליו אנחנו מכוונים.
-אם הטקסט לא מולחן נתפוס גיטרה ונצלול לתהליך יצירתי שבסופו יהיה לנו שיר הכולל מילים, לחן ומבנה (הסדר שבו יופיעו הבית, הפזמון וכו')
-נקדיש זמן כדי למצוא את הסולם הנכון ביותר למבצע, לעיתים בתוך אזור הנוחות של הזמר/ת ולעיתים מחוצה לו..
-בגלל שאנחנו מגיעים מנגינה על תופים ובס, יש משמעות רבה מבחינתנו לגרוב של השיר, למנוע הקיצבי שמזיז אותו.. ננסה לתכנת או לנגן בלייב גיטרה בס ותופים, עד שנרגיש שהשיר עובד לנו, אפילו שאין עדיין את כל המרכיבים הנדרשים לו.
-‏בכל אחד מהשלבים אנחנו מוודאים שהאמן בסנכרון איתנו, אוהב את התוצאה המתהווה, גם אם לא תמיד  מבין את השפה המקצועית. מניסיון, כשאנחנו עובדים עם אמן לאורך זמן, גם התקשורת משתפרת כל הזמן ומאפשרת לנו להבין אחד את השני עם פחות דיבורים..
-‏משם נמשיך להקלטת גייד, הערוץ שמהווה מפת התמצאות בשיר ועליו נקליט את שאר הכלים והערוצים, לרוב אלו יהיו גיטרה אקוסטית והקלטת שירה בסיסית, לעיתים רית'ם סקשן (הקלטת בס תופים) או תופים שתכנתנו במחשב, הכל בהתאם לאופי השיר וההפקה 
-‏אנחנו מאד אוהבים גיטרות (התחנכנו על ברכי הניינטיז..) ולכן לרוב השירים שאנחנו מפיקים בסטודיו מתגנבים ערוצי גיטרה שונים ומשונים : )
-‏שאר הכלים יוקלטו בהמשך, הפקת שיר נמתחת על פני מספר סשנים, זה חשוב לקחת פסק זמן משיר שאתה עובד עליו באינטנסיביות, כדי להשאר אובייקטיבי וכדי לקבל תובנות מלהקשיב לשיר גם בין הסשנים.
-‏מקום של כבוד אנחנו שומרים להרמוניות קוליות, זה כיף גדול ואנחנו שמחים גם לתרום את קולנו כשאנחנו נידרשים לכך.
-‏-במידה ונדרש נגן אורח על כלי שאנחנו לא שולטים בו (בכל מה שקשור לגיטרות-בס-תופים אתם מסודרים) נתאם סשן איתו או נשלח לו את השיר שיקליט בעצמו.
-‏לאחר שסיימנו עם ההקלטות השונות מגיעים לשלב המיקס, כאן נעניק תשומת לב מירבית לערוצים השונים, נוודא שהם נקיים מרעשים ובאיכות גבוהה. עבודה עם מעבדי צליל שונים תאפשר לנו לדייק את הסאונד אותו אנחנו רוצים לשיר.
-‏השלב האחרון הוא המסטרינג, מעין פוליש סופי, שמביא את השיר לעוצמה בריאה ודינמיקה שתעניק לו חיות וריגוש נוספים.
-‏תקבלו את הסינגל בפורמט mp3 ו-wav (פורמט איכותי יותר)  מה שיאפשר לכם לשלוח אותו לתחנות רדיו, להעלות אותו לרשת או סתם לשלוח לחברים.
-‏זהו, בשלב הזה כבר עברנו דרך די מהנה ביחד והמחשבה היא, מה השיר הבא אותו אנו רוצים להפיק..
-‏אמנים שחוזרים איתנו על התהליך הזה מספר פעמים, מוצאים עצמם עם אלבום, אסופת שירים ייחודית להם, שנוצרה בתנאי מעבדה כיפית במיוחד..
מחכים לכם!

עדיין יש לכם שאלות?

צרו קשר ונשמח לענות : 

תודה שיצרתם קשר, נחזור אליכם בקרוב

bottom of page